Windows’ta PuTTY ile SSH Anahtarları Nasıl Oluşturulur?

Windows’ta SSH anahtarları oluşturmak ve kullanmak için, SSH üzerinden uzak sunuculara bağlanmak için kullanılan yardımcı program olan PuTTY’yi ve SSH anahtarları oluşturmak için kullanılan bir yardımcı program olan PuTTYgen’i indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.

Programlar yüklendikten sonra, Başlat Menünüzden veya Windows tuşuna dokunarak ve yazarak PuTTYgen programını başlatın puttygen.

İsterseniz en alttaki Parametreleri özelleştirebilirsiniz , ancak varsayılan değerler çoğu durumda uygundur. Hazır olduğunuzda , sağ taraftaki Generate diyoruz.

Anahtar oluşturulduğunda, bir metin kutusunda görüntülenen genel anahtarı görürsünüz. bunu şimdi panonuza kopyalayın. Metin alanının içinde kaydırdığınızdan emin olun, böylece tüm anahtarı kopyalarsınız.

Click Özel anahtarı kaydet düğmesi ve tutmak için güvenli bir yer seçin. Anahtarınızı istediğiniz şekilde adlandırabilirsiniz; uzantı .ppkotomatik olarak eklenecektir.

Özel anahtarı kaydet düğmesi ve tutmak için güvenli bir yer seçin. Anahtarınızı istediğiniz şekilde adlandırabilirsiniz; uzantı .ppkotomatik olarak eklenecektir.

RSA, güvenilirliği çok büyük tam sayılarla işlem yapmanın zorluğuna dayanan bir şifreleme tekniğidir. Bu algoritma, adını Ron Rivest, Adi Shamir ve Leonard Adleman adlı geliştiricilerinin soyadlarının ilk harflerinden almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir